Rynek IT w Krakowie Jak zatrudniać w IT? Poradnik dla Kandydata
Sektor IT

Polska jest dzisiaj jednym z największych zagłębi IT w Europie. Sektor informatyczny zalicza się do najważniejszych i najsilniejszych przemysłów krajowej gospodarki, z dobrymi fundamentami i perspektywami na dalszy wzrost, przede wszystkim dzięki zagranicznym inwestycjom oraz nowym kierunkom rozwoju sektora. Jesteśmy dzisiaj nie tylko doskonałym miejscem do prowadzenia interesów, ale i ojczyzną znakomitych specjalistów, informatyków, inżynierów, programistów i menedżerów w sektorze nowych technologii.

Dalszy wzrost popytu na produkty i usługi IT napędzają instytucje centralne i samorządowe, dzięki środkom unijnym wykorzystywanym dla wdrożeń i rozwiązań IT. Innymi perpektywistycznymi odbiorcami technologii informatycznych w Polsce są sektory usług publicznych,  sektor transportowy, bankowy oraz telekomunikacja. Zarówno analitycy jak i uczestnicy rynku są zgodni, że w najbliższych latach wzrost w sektorze IT będzie napędzała innowacja i nowe trendy rynkowe wśród których należałoby wymienić segment aplikacji mobilnych, który będzie przeżywał gwałtowny rozwój, jak również rynek przetwarzania w chmurze (Cloud Computing) i mediów społecznych. Duży potencjał widać również w outsourcingu IT jak również umiejętnym wykorzystaniu i pozyskiwaniu danych (Big Data).

 

W związku z tym nie ma wątpliwości, że branża IT jest jedną z tych, o których śmiało można powiedzieć, że są dziedzinami przyszłości. Nie ma wątpliwości również, że wobec potężnej konkurencji na rynku, jednym z kluczowych elementów decydujących o przetrwaniu i sukcesie firmy z tej branży jest jakość oferowanych przez nią usług. Niczym dziwnym nie jest więc fakt, że coraz częściej przedsiębiorstwa sięgają po profesjonalne narzędzia służące do jej zapewnienia, m.in. do utrzymania i pozyskiwania wysokiej klasy specjalistów IT.