itMatch Member - Dominika Świszcz

Dominika Świszcz

Recruitment Partner & Team Leader

4 years, 11 months, 16 daysat itMatch

About Dominika Świszcz

Hi, I'm Dominika and I started my recruitment adventure 6 years ago. From the very beginning, I was involved in recruiting IT positions for various sectors like finance, automotive, education, and e-commerce. For the last 1.5 years, as a Talent Acquisition Partner, I have directly supported a leader in the education area like Brainly. Thanks to itMatch I learned how to handle end-to-end recruitment processes, how to work with managers, and clients, and how to make continuous improvements in the recruitment field. When dealing with candidates, I try to be a partner and support them throughout the recruitment process. I value transparency, trust, and, above all, partnership.

Written Blog posts

Czy rekruter musi znać się na technologii? Post Image itMatch

Czy rekruter musi znać się na technologii?

August 30, 2023 by @Dominika Świszcz

Wiele osób pyta nas, czy rekruter IT musi znać się na technologii, aby znaleźć zatrudnienie. Logika nakazuje sądzić, że nie może być inaczej, jednak warto zagłębić się w to zagadnienie i poświęcić mu trochę więcej uwagi. Jak wiedza techniczna wpływa na pracę w rekrutacji?

Czym jest market mapping w rekrutacji IT i co musisz o nim wiedzieć? Post Image itMatch

Czym jest market mapping w rekrutacji IT i co musisz o nim wiedzieć?

March 1, 2024 by @Dominika Świszcz

Rynek pracy w Polsce jest jak ocean – ogromny, opierający się na wielu bardzo skomplikowanych mechanizmach i nie do końca przewidywalny. Firmy decydujące się na otworzenie nowego oddziału w naszym kraju zmagają się z wieloma problemami, jednak jednym z najpoważniejszych jest ograniczony zasób informacji. Rozwiązaniem jednego z nich jest market mapping, czyli usługa kompleksowego przeglądu rynku pod kątem potencjalnych kandydatów, ich ocenę oraz analizę pod kątem potrzeb klienta. Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie korzyści daje market mapping i co jeszcze trzeba o nim wiedzieć? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje wiele mitów na ten temat.

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy? Post Image itMatch

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy?

April 12, 2023 by @Inez Wójtowicz, Dominika Świszcz

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowych specjalistów z branży IT, decyzja o nawiązaniu współpracy z agencją rekrutacyjną, na przykład itMatch, wydaje się być dość oczywista. Ale co dalej? Czy każda współpraca z nami wygląda tak samo? Gdyby tak było, ten artykuł prawdopodobnie by w ogóle nie powstał. W dzisiejszym wpisie porównamy modele RPO i success fee, o których opowiedzą nam nasze doświadczone rekruterki: Dominika Świszcz i Inez Wójtowicz.