Categories:
Jak napisać CV do pracy w IT? Wyjaśniamy! Post Image itMatch

Jak napisać CV do pracy w IT? Wyjaśniamy!

October 11, 2023 by @Zuzanna Grochal

Dobrze napisane CV jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w rekrutacji. Tylko jak się za to zabrać? Co w nim umieścić? Sprawdź!

Czym jest DevOps i co musisz o nim wiedzieć? Post Image itMatch

Czym jest DevOps i co musisz o nim wiedzieć?

September 20, 2023 by @itMatch

Choć temat DevOps ciągle zyskuje na popularności, wiele osób wciąż nie wie, co tak naprawdę oznacza ten skrót oraz jakie założenia stoją za tą koncepcją. Jako, że niedawno prowadziliśmy kilka bardzo ciekawych rekrutacji na stanowiska z tej niszy, postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że ten artykuł przypadnie Ci do gustu i okaże się pomocny.

Czy rekruter musi znać się na technologii? Post Image itMatch

Czy rekruter musi znać się na technologii?

August 30, 2023 by @Dominika Świszcz

Wiele osób pyta nas, czy rekruter IT musi znać się na technologii, aby znaleźć zatrudnienie. Logika nakazuje sądzić, że nie może być inaczej, jednak warto zagłębić się w to zagadnienie i poświęcić mu trochę więcej uwagi. Jak wiedza techniczna wpływa na pracę w rekrutacji?

Dlaczego Employer Branding w rekrutacji jest niezbędny? Post Image itMatch

Dlaczego Employer Branding w rekrutacji jest niezbędny?

August 23, 2023 by @Martyna Niemczyk, Inez Wójtowicz

Employer Branding jest szczególnie bliski naszym sercom. W jaki sposób łączymy obie te dziedziny, dlaczego EB jest w dzisiejszych czasach niezbędne do skutecznego zamykania stanowisk i ile może zyskać Twoja firma? Wszystkie te informacje znajdziesz poniżej.

Dlaczego dobre praktyki w rekrutacji IT to klucz do sukcesu Twojej firmy? Post Image itMatch

Dlaczego dobre praktyki w rekrutacji IT to klucz do sukcesu Twojej firmy?

July 27, 2023 by @itMatch

Dobre praktyki w rekrutacji (best practices) to temat, o którym często wspominamy zarówno na naszym blogu, jak i w mediach społecznościowych. Nie dzieje się tak bez powodu – uważamy bowiem, że są to normy, jakie powinna wdrożyć każda nowoczesna organizacja, której zależy na wysokiej efektywności pracowników. Co musisz wiedzieć o dobrych praktykach rekrutacyjnych i jak je skutecznie wdrożyć?

Co pokolenie Z wnosi do rekrutacji? Post Image itMatch

Co pokolenie Z wnosi do rekrutacji?

July 13, 2023 by @Zuzanna Grochal

Pokolenie Z, zoomerzy, post-millenialsi. Istnieje wiele określeń na osoby urodzone w latach 1995-2010, jednak to nie nazwa jest tutaj najważniejsza. O wiele bardziej ciekawym jest to, czym charakteryzuje się pokolenie Z, przed jakimi wyzwaniami stoi i co wnosi na rynek pracy w branży IT.

Czy moja organizacja potrzebuje agencji rekrutacyjnej IT? Post Image itMatch

Czy moja organizacja potrzebuje agencji rekrutacyjnej IT?

June 26, 2023 by @itMatch

Choć łatwo zauważyć, że polski rynek pracy zwalnia, wiele organizacji wciąż postanawia otwierać nowe stanowiska. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na współpracę z agencją rekrutacyjną IT i na jakie korzyści może liczyć Twoja firma?

Jakiego Product Managera potrzebuje Twoja organizacja? Post Image itMatch

Jakiego Product Managera potrzebuje Twoja organizacja?

June 13, 2023 by @Justyna Janik

Dobrze dopasowana rola Product Managera jest kluczowa dla sukcesu organizacji. Choć brzmi to trywialnie, zaskakująco wiele firm popełnia na tym polu błędy, często już na etapie rekrutowania specjalistów na to stanowisko. Jakie problemy pojawiają się najczęściej i z jakim rozwiązaniem przychodzi itMatch? O tym dowiesz się w tym artykule.

Początki w pracy rekruterki IT Post Image itMatch

Początki w pracy rekruterki IT

May 24, 2023 by @itMatch

Po ostatnim wywiadzie, w którym Dominika i Inez porównywały modele współpracy z agencją rekrutacyjną, w itMatch uznaliśmy, że warto kontynuować tę serię. W dzisiejszym artykule zapytamy Wiktorię Gers o jej wspomnienia i wskazówki dotyczące początków w tej branży. Musicie bowiem wiedzieć, że jej przygoda z rekrutacją zaczęła się niecały rok temu!

Kim jest recruitment coordinator i kiedy przyda się w Twojej organizacji? Post Image itMatch

Kim jest recruitment coordinator i kiedy przyda się w Twojej organizacji?

April 26, 2023 by @Joanna Pierzchała

Rola koordynatora rekrutacji (recruitment coordinator, RC) nie jest zbyt rozpowszechniona w Polsce. Szacuje się, że ten zawód wykonuje około 700 osób, a podanie dokładniejszych danych jest o tyle trudne, że zakres obowiązków związanych z tym stanowiskiem w dużej mierze zależy od polityki wewnętrznej firmy. Czym zajmują się takie osoby i co może Ci zaproponować itMatch? Jeśli zadałeś sobie te pytania lub nie wiesz, czy Twoja organizacja potrzebuje RC, ten artykuł jest dla Ciebie!

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy? Post Image itMatch

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy?

April 12, 2023 by @Inez Wójtowicz, Dominika Świszcz

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowych specjalistów z branży IT, decyzja o nawiązaniu współpracy z agencją rekrutacyjną, na przykład itMatch, wydaje się być dość oczywista. Ale co dalej? Czy każda współpraca z nami wygląda tak samo? Gdyby tak było, ten artykuł prawdopodobnie by w ogóle nie powstał. W dzisiejszym wpisie porównamy modele RPO i success fee, o których opowiedzą nam nasze doświadczone rekruterki: Dominika Świszcz i Inez Wójtowicz.

Jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości w zawodzie IT rekrutera? Post Image itMatch

Jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości w zawodzie IT rekrutera?

March 9, 2023 by @Kinga Grudzień

Jeśli masz poczucie, że otaczający Cię świat zmienia się zdecydowanie zbyt szybko, prawdopodobnie zastanawiasz się, co można z tym zrobić. Postęp widać dosłownie wszędzie – w mediach, w naszych domach i w naszej branży. Ale co tak w zasadzie możesz z tym zrobić? Jak dostosować się do zmian, które pojawiają się i zachodzą coraz szybciej?

Dlaczego współpraca między rekruterem IT a Hiring Managerem jest tak ważna? Post Image itMatch

Dlaczego współpraca między rekruterem IT a Hiring Managerem jest tak ważna?

February 16, 2023 by @Agnieszka Kasznia

Choć każdy, kto zawodowo zajmuje się rekrutacją, zna rolę Hiring Managera i obowiązki z nią związane, bardzo często zdarza się, że współpraca na linii rekruter-HM nie przebiega tak dobrze, jak by mogła. To duży błąd, zwłaszcza wówczas, gdy powstający zespół działa przez wiele miesięcy lub lat, ale kooperację warto ulepszać nawet wówczas, gdy rozpatrujemy krótkoterminowe projekty, realizowane pod kątem określonych zamówień czy działów. I właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym zebrane są nasze najważniejsze przemyślenia na ten temat. Pokażemy w nim, że usprawnienie współpracy Hiring Managera z rekruterem przynosi korzyści zarówno wszystkim zaangażowanym ludziom, jak i całej organizacji.

Rynek pracy w IT. Co spotkało nas w 2022 roku? Post Image itMatch

Rynek pracy w IT. Co spotkało nas w 2022 roku?

December 21, 2022 by @Jagoda Zygmunt

Rok 2022 jest już prawie za nami. Grudzień to miesiąc podsumowań, ocen i tworzenia planów na następne kwartały. My też chcemy opowiedzieć Wam trochę na temat mijającego już roku i właśnie po to powstał ten artykuł.

Narzędzia w pracy rekrutera IT Post Image itMatch

Narzędzia w pracy rekrutera IT

December 20, 2022 by @itMatch

Praca rekrutera IT, podobnie jak wiele innych, bazuje na nowoczesnych narzędziach i technologiach. Oczywiście nie mamy wpływu na wszystko, w końcu pracujemy z ludźmi, a Ci są od nas, co do zasady, niezależni. Jest jednak coś, za co odpowiadamy w bardzo dużym stopniu - produktywność i jakość pracy. W tym artykule znajdziesz 8 przydatnych narzędzi, które docenisz niezależnie od swojego doświadczenia i umiejętności.