Początki w pracy rekruterki IT

May 24, 2023 by @itMatch

Po ostatnim wywiadzie, w którym Dominika i Inez porównywały modele współpracy z agencją rekrutacyjną, w itMatch uznaliśmy, że warto kontynuować tę serię. W dzisiejszym artykule zapytamy Wiktorię Gers o jej wspomnienia i wskazówki dotyczące początków w tej branży. Musicie bowiem wiedzieć, że jej przygoda z rekrutacją zaczęła się niecały rok temu!

Początki w pracy rekruterki IT itMatch Post Image
Categories:
Kim jest recruitment coordinator i kiedy przyda się w Twojej organizacji? Post Image itMatch

Kim jest recruitment coordinator i kiedy przyda się w Twojej organizacji?

April 26, 2023 by @Joanna Pierzchała

Rola koordynatora rekrutacji (recruitment coordinator, RC) nie jest zbyt rozpowszechniona w Polsce. Szacuje się, że ten zawód wykonuje około 700 osób, a podanie dokładniejszych danych jest o tyle trudne, że zakres obowiązków związanych z tym stanowiskiem w dużej mierze zależy od polityki wewnętrznej firmy. Czym zajmują się takie osoby i co może Ci zaproponować itMatch? Jeśli zadałeś sobie te pytania lub nie wiesz, czy Twoja organizacja potrzebuje RC, ten artykuł jest dla Ciebie!

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy? Post Image itMatch

Jaki model współpracy z agencją rekrutacyjną będzie lepszy?

April 12, 2023 by @itMatch

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowych specjalistów z branży IT, decyzja o nawiązaniu współpracy z agencją rekrutacyjną, na przykład itMatch, wydaje się być dość oczywista. Ale co dalej? Czy każda współpraca z nami wygląda tak samo? Gdyby tak było, ten artykuł prawdopodobnie by w ogóle nie powstał. W dzisiejszym wpisie porównamy modele RPO i success fee, o których opowiedzą nam nasze doświadczone rekruterki: Dominika Świszcz i Inez Wójtowicz.

Jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości w zawodzie IT rekrutera? Post Image itMatch

Jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości w zawodzie IT rekrutera?

March 9, 2023 by @Kinga Grudzień

Jeśli masz poczucie, że otaczający Cię świat zmienia się zdecydowanie zbyt szybko, prawdopodobnie zastanawiasz się, co można z tym zrobić. Postęp widać dosłownie wszędzie – w mediach, w naszych domach i w naszej branży. Ale co tak w zasadzie możesz z tym zrobić? Jak dostosować się do zmian, które pojawiają się i zachodzą coraz szybciej?

Dlaczego współpraca między rekruterem IT a Hiring Managerem jest tak ważna? Post Image itMatch

Dlaczego współpraca między rekruterem IT a Hiring Managerem jest tak ważna?

February 16, 2023 by @Agnieszka Kasznia

Choć każdy, kto zawodowo zajmuje się rekrutacją, zna rolę Hiring Managera i obowiązki z nią związane, bardzo często zdarza się, że współpraca na linii rekruter-HM nie przebiega tak dobrze, jak by mogła. To duży błąd, zwłaszcza wówczas, gdy powstający zespół działa przez wiele miesięcy lub lat, ale kooperację warto ulepszać nawet wówczas, gdy rozpatrujemy krótkoterminowe projekty, realizowane pod kątem określonych zamówień czy działów. I właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym zebrane są nasze najważniejsze przemyślenia na ten temat. Pokażemy w nim, że usprawnienie współpracy Hiring Managera z rekruterem przynosi korzyści zarówno wszystkim zaangażowanym ludziom, jak i całej organizacji.

Rynek pracy w IT. Co spotkało nas w 2022 roku? Post Image itMatch

Rynek pracy w IT. Co spotkało nas w 2022 roku?

December 21, 2022 by @Jagoda Zygmunt

Rok 2022 jest już prawie za nami. Grudzień to miesiąc podsumowań, ocen i tworzenia planów na następne kwartały. My też chcemy opowiedzieć Wam trochę na temat mijającego już roku i właśnie po to powstał ten artykuł.

Narzędzia w pracy rekrutera IT Post Image itMatch

Narzędzia w pracy rekrutera IT

December 20, 2022 by @itMatch

Praca rekrutera IT, podobnie jak wiele innych, bazuje na nowoczesnych narzędziach i technologiach. Oczywiście nie mamy wpływu na wszystko, w końcu pracujemy z ludźmi, a Ci są od nas, co do zasady, niezależni. Jest jednak coś, za co odpowiadamy w bardzo dużym stopniu - produktywność i jakość pracy. W tym artykule znajdziesz 8 przydatnych narzędzi, które docenisz niezależnie od swojego doświadczenia i umiejętności.